W dniach od 6 do 8 grudnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 14 lat, na pięknym obiekcie sportowym - Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim. W wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć zawodniczki Delfina Tarnów Amelii Marek - podopiecznej trenera Michała Kacera. Mistrzostwa te były niezwykle ważne dla pływaków z całego kraju. Blisko 600 zawodników ze 159 klubów rywalizowało ze sobą o najlepsze tytuły. Amelia Marek w pierwszym dniu popłynęła na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem motylkowym. Oba te starty wypadły tak dobrze, że pozwoliło to zakwalifikować się do dalszych zmagań. W popołudniowych finałach zawodniczka wywalczyła dwa srebrne medale, poprawiając swoje dotychczasowe czasy. W kolejnym, drugim dniu Mistrzostw Amelia popłynęła na dystansie 50m stylem motylkowym, również kwalifikując się do finału, w którym zajęła 2 miejsce. Trzeci, a zarazem ostatni dzień rywalizacji był uwieńczeniem całych zawodów. Amelia Marek z pierwszym czasem na dystansie 100m stylem zmiennym zakwalifikowała się do finału. W popołudniowych finałach nie miała sobie równych i ze swoim rekordem życiowym 1:03,69 wygrała tą rywalizację, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Polski 14latków. Warto dodać, że wszystkie te wyniki są nowymi rekordami okręgu Małopolskiego.